קידום אתרים לעסקים בינוניים: לא קטנים ולא גדולים

קידום אתרים לעסקים בינוניים
חיפשתם קידום אתרים לעסק בינוני? הגעתם למקום הנכון! כאן נפרט את כל מה שצריך לדעת בנושא קידום אתרים גדולים, קטנים ומה שביניהם.

אין ספק שבימינו, קידום אתרים בגוגל נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר להשגת לקוחות. כשעסק מעוניין להתרחב ולהשיג יותר לקוחות, לאן הוא פונה? אז יש לנו את הערוצים הנפוצים והמוכרים כמו: אינסטגרם, שיווק בפייסבוק, שיווק בטיקטוק ועוד.

אך משום מה, דווקא הקידום בגוגל – נראה שעבר מעט "מתחת לרדאר", בעיקר בקרב העסקים הבינוניים ולא הרבה אנשים מבינים את היתרונות האדירים שלו. אולי תופתעו לדעת, אך ניתן לבצע קידום אתרים לעסקים בינוניים, קטנים וגדולים בתקציבים נמוכים וגם גבוהים כאחד. ההבדל היחיד, הוא רק כמה זמן זה ייקח לכם לראות תוצאות. רוצים להתקדם מהר? תצטרכו יותר תקציב, ועם זאת התקציב הוא עדיין לא הפרמטר היחיד.

לקדם עסק בינוני בגוגל איך עושים זאת

עסק בינוני, וההבדל בין קידום עסק קטן לגדול

בדרך כלל, אצל עסקים קטנים, וגם אצל רוב משרדי עורכי הדין/רואי החשבון הקטנים שאנחנו עובדים איתם, יש נטייה להוציא כסף יותר בערוצים המהירים. אלה שמניבים החזר השקעה מהיר, כמו פרסום ממומן בפייסבוק או בגוגל.

הטענה המרכזית של המפרסמים בממומן כנגד האורגני, היא: "להוציא כמה אלפי שקלים בחודש, מבלי לראות תוצאות בחודשים הראשונים זה מצב קצת מלחיץ, לא? בטח לעסק קטן". והאמת? אני ממש יכול להבין אותם.

 

מצד שני, פרמטר אחר שקצת נוטים להזניח במשוואה הזו הוא צורת ההתנהגות של ההשקעה שלכם. אני כמובן מדבר על העובדה שבקידום אתר, אתם הלכה למעשה בונים נכס – נדל"ן עסקי שמניב "תשואה" כל חודש וישמש את העסק שלכם שנים קדימה מבלי שתצטרכו להשקיע עוד כסף בצורה קבועה – אלא רק לצורך תחזוקה קבועה ו"השבחת" הנכס.

אצל עסקים גדולים לעומת זאת, יש הרבה יותר כסף שזורם בעסק, וקורית תופעה הפוכה – עסקים רק מחפשים אפיקים חדשים לניצול תקציב השיווק בצורה שתניב ROI (החזר השקעה) בטווח הארוך. לרוב יש נטייה להשקיע כן בערוצים ארוכי הטווח, משום שהעסקים הגדולים כבר מבינים:

החזרי ההשקעה בערוץ האורגני יכולים להגיע ללמעלה מ-20X, גם בתקציב של 20,000 ש"ח בחודש!

האם שמענו על החזרי השקעה כאלה בפרסום ממומן? אם מישהו שמע, שלחו לי הודעה עם הוכחה מצולמת ואולי אחזור בי 🙂

קידום אתרים לעסקים קטנים בתקציב נמוך

אז הייתי אומר שההבדל העיקרי בין עסקים קטנים לגדולים, הוא שעסקים קטנים בדרך כלל יתאפיינו בתקציב שיווק נמוך יותר משמעותית. זה דבר שמחייב הקצאת תקציבים זהירה, כדי להבטיח את יעילות תהליך הקידום במסגרת הכסף.

כשאנחנו בלייבזון דיגיטל מקדמים עסקים קטנים, אנו נוקטים קודם כל בגישה כזו: שמים דגש ספציפי על ביטויים בעלי החזר השקעה גבוה.

בואו ניתן דוגמה, כדי להבין: ביטוי כמו "עורך דין לגביית חובות" יהיה עדיף על ביטוי כמו "כמה עולה לגבות חוב". חשבו על זה, מי שמחפש "עורך דין גביית חובות" בוודאות מחפש כבר עורך דין – ולכן הסבירות שישאיר פרטים אחרי שחיפש את הביטוי הזה, היא גבוהה יותר.

לכן, מיקוד מוקדם דווקא בביטויים אלה עתיד ליצור תוצאות מהירות יותר. עם זאת, ביטוי כמו בדוגמה הוא גם הרבה יותר מבוקש, דהיינו תחרותי הרבה יותר. לכן צריך למצוא את האיזון ולהבין: איפה נמצאים ביטויים שמצד אחד הם לא תחרותיים יותר מדי, ומצד שני כן בעלי כוונת רכישה/השארת פרטים. זהו האתגר של מקדמי האתרים.

כוונת חיפוש מילות מפתח
מקור: Semrush / איור שממחיש את קיצור הדרך שתוכלו לבצע בקידום של עסק קטן, על ידי התחלת הפניה מהאמצע במקום מלמעלה

אסטרטגיית קידום אתר של עסק קטן נראית בערך כך:

תקציב: התקציב ינותב בתחילת הדרך יותר לכיוון יצירת תכנים חדשים, במיוחד אם האתר דל בתוכן, ולאחר מכן לאופטימיזציה וקישורים באופן קבוע. זה כדי להשיג עלייה משמעותית בדירוג באותם הביטויים ולייצר תנועה לאתר.

זמן: הזמן שלוקח לקדם עסק קטן, בעקבות אילוצי התקציב יהיה יותר ארוך. עם זאת, ב-90% מהמקרים בתקציב של 2000 ש"ח לפחות בחודש – ניתן להשיג תוצאות משמעותיות תוך שנה (אלא אם מדובר על תחומים תחרותיים כמו עורכי דין).

קידום לוקאלי: קידום מקומי, או קידום לוקאלי (Local SEO) הוא דרך מעולה לקדם עסקים קטנים שרק התחילו לבצע קידום. הקידום מהסוג הזה, למעשה מצמצם את טווח האפשרויות לכדי אזור גאוגרפי אחד, ובכך מצמצם משמעותית את התחרות – מה שמאפשר להתקדם יותר מהר.

אם נסכם, בלייבזון דיגיטל האסטרטגיות שלנו לקידום עסקים קטנים סובבות בעיקר סביב ניהול מושכל של התקציב המוגבל. עם זאת, זה אפשרי לגמרי להשיג תוצאות משמעותיות – אך זה פשוט ייקח יותר זמן ותצטרכו להיאזר בסבלנות. בסופו של דבר, זכרו שמדובר בערוץ השיווק המשתלם והמניב ביותר בטווח הארוך, אז אם אתם רואים את העסק שלכם קיים גם בעוד שנתיים ועוד שלוש – המלצתי היא להשקיע בערוץ הזה גם אם מדובר בסכומים קטנים.

צריכים ייעוץ פרטני לגבי האתר שלכם? השאירו פרטים בטופס ונשמח לסייע 🙂

אכפת לנו שתצליחו.

בואו נשוחח 10-15 דקות, ותקבלו דוח קצר ופרקטי לשיפור האתר שלכם:

קידום אתרים לעסקים גדולים

עסק גדול צריך אתר גדול, ואתר גדול – כדי להיחשב לכזה, צריך הרבה תוכן. אז קידום אתרים גדולים כרוך בהשקעה משמעותית בכל הפרמטרים: תוכן, אופטימיזציה וקישורים. זה אומר, שכשמקדמים אתר לעסק גדול אנחנו נצטרך לבצע מחקר מילות מפתח על יותר ביטויים ובאופן יותר תדיר, נצטרך להיכנס לעמודי האתר הקיימים ולעדכן אותם באופן קבוע בהתאם לשינויי האלגוריתם של גוגל. אפילו הפקת דו"חות ללקוח, במקרים מסוימים תתבצע אחת לשבועיים ולא אחת לחודש כדי לספק תמונת מצב מעודכנת יותר, בהתאם לשינויים המהירים.

קידום אתר לעסק גדול מתאפיין בכמה דרכים:

קודם כל, כאמור היקף עבודה הנרחב מצריך יותר זמן וכסף, ועקב כך לעתים גם כדאי לשתף פעולה בין כמה מקדמים. מה היתרון? כל אחד מהם מתמחה בהיבטים שונים כגון קישורים, אופטימיזציית מהירות או טיפול בשגיאות – וזאת כדי למקסם את התוצאות מהקידום. לאופטימיזציה של תוכן גם יש חשיבות עליונה, בנוסף לצורך לטפל בדפים שאין להם מספיק תוכן, תוכן משוכפל או שאין להם תוכן – דבר שמקבל נפח גבוה יותר כשעובדים באתר גדול. 

תהליך האישור מתוך ארגונים גדולים יותר יכול להגביל את הגמישות אך לעיתים הוא הכרחי. בניית פרופיל קישורים חזק היא חשובה לאין ערוך לצורך שיפור הסמכות והרלוונטיות של הדף בדירוג של גוגל, בוודאי בתחומים תחרותיים כמו קידום אתרי עורכי דין, למשל. יש כמובן עוד פרמטרים שמשתנים אך הרחבתי על כך במאמר קידום אתרים גדולים.

קידום אתרים לעסקים בינוניים – איך זה עובד?

אז במקרים שבהם יש לכם עסק לא קטן ולא גדול, אלא בינוני – אופן העבודה בקידום אתר לעסק בינוני פשוט תלוי בכמה כסף אתם רוצים להשקיע. לדוגמה, אם התקציב שלכם נמצא סביב ה-4-5 אלף ש"ח בחודש, אז ברוב הנישות תוכלו להתקדם לעמוד הראשון בביטויים מניבים תוך 3 עד 12 חודשים (כמובן, כל מקרה יש לבחון לגופו). 

בקידום של עסק בינוני, יש הזדמנות להשקיע בבניית אתרי תדמית, כלומר בנייה של נכס דיגיטלי על ידי שימוש בקסם של SEO. הנכס הזה, בניגוד לערוצים מהירים, מציע תשואה שרק הולכת וגדלה עם הזמן, הדורשת השקעה שמובילה לפיתוח הנכס באופן תמידי, ובכך להורדת ה-ROI ככל שעובר הזמן (ולא, כמו בפרסום הממומן – שבו ככל שמשקיעים יותר מקבלים פחות). 

איזון יעיל בין המשאבים שעומדים לרשותנו

האיזון עבור עסקים בינוניים טמון במציאת התמהיל הנכון בין התקציב, מהירות התוצאות והערך לטווח ארוך של החיפושים האורגניים. אפשר גם להשקיע 100,000 ש"ח בחודש בקידום אורגני, אבל יהיה הרבה יותר נכון בסכומים האלה לשלב גם את הממומן. מכך, אנחנו מבינים שכל עסק בינוני שהמתחרים שלו מופיעים בגוגל, ללא קשר לממומן – חייב להופיע בגוגל כבר אתמול!

הקידום בגוגל, מהווה הזדמנות משמעותית עבור כל עסק שרוצה לקוחות על בסיס קבוע, ולנתק את התלות בהשקעת תקציבי פרסום גדולים לאורך זמן כדי לקבל לקוחות. אז… אתם עסק בינוני? בואו נראה איך מייצרים יותר מהכסף שלכם.

 

השאירו פרטים, ובואו נשביח עוד נכס!

אכפת לנו שתצליחו.

בואו נשוחח 10-15 דקות, ותקבלו דוח קצר ופרקטי לשיפור האתר שלכם:

אין לכם עדיין אתר? אז כמובן, שכדי להתחיל לבצע תהליך SEO אתם צריכים אתר. נשמח להמליץ ב-❤️ על מי שבנו לנו את האתר ועשו עבודה מדהימה – חברת Webey, תבנה לכם אתר מעוצב עם אפיון, עיצוב והתאמה אישית. הכל "נתפר" בצורה מדויקת על העסק שלכם, כמו כפפה ליד. כדי ליצור איתם קשר, היכנסו לאתר והתרשמו מעבודותיהם הרבות: https://webey.co.il/

עומר לייבנזון - מנכ"ל לייבזון דיגיטל

מקדם אתרים אורגני עם למעלה מ- 6 שנות ניסיון בעולמות השיווק והתוכן. אתגרים חדשים הם הדבר שהכי מדליק אותי ביומיום, בזמני הפנוי אוהב לנגן ולטייל בעולם.

מחירון קידום אתרים אורגני

השאירו פרטים
ואנחנו כבר נדאג לשאר:

מאמרים שכתבנו בנושא

השאירו פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר: