קידום אתרים לרופאי שיניים: המדריך המלא

קידום אתרים לרופאי שיניים
רופאי שיניים, רוצים להתחיל לקדם את האתר שלכם ולייצר נכס שמייצר לכם לידים ששווים לכם כסף? תקצרתי לכם את כל התהליך במאמר הבא - קריאה נעימה!

רופאי שיניים, כמו כל עסק אחר רוצים גם לייצר יותר לקוחות לקליניקה שלהם. אחת האופציות המעולות, שעליהן מחפשים רופאי השיניים בגוגל היא קידום האתר שלהם בגוגל – או בשם המקצועי: קידום אתרים לרופאי שיניים. אחרי הכל, כמעט לכל מרפאה שמכבדת את עצמה כיום יש אתר – אלא שרוב האתרים נבנים לצרכי תדמית בלבד, והם לא מייצרים כסף לבעל הקליניקה. מצד שני, קידום של אתרי רופאי שיניים את האתר עלול להיות תהליך ארוך, ובעיקר יש תחושה שלא תמיד מבינים את המושגים הטכניים: איך עובד תהליך הקידום, מהו התקציב הדרוש ואילו פעולות אתם חייבים לוודא שהמקדם (או המקדמת) באתר שלכם עושים. אך אל דאגה, כי במדריך הבא אנחנו עומדים לעבור על הכל מההתחלה ועד הסוף! מבטיח לא לסבך אתכם במושגים טכניים מדי (אולי קצת, בכל זאת על כל הטיפולים הכואבים שלכם לא אהסס להשתמש בגישת "שן תחת שן" 🙂 )

אכפת לנו שתצליחו.

בואו נשוחח 10-15 דקות, ותקבלו דוח קצר ופרקטי לשיפור האתר שלכם:

רופאי שיניים תמונת נושא

שלב #1: נכנסים למעבדה

אז השלב הראשון לקידום רופאי שיניים, ובכלל לכל תהליך קידום אחר כמו קידום רואי חשבון או קידום לעורכי דין, הוא ביצוע של מחקר שבו מאתרים את מילות המפתח הטובות ביותר. מילות מפתח, כשמן כן הן – מילים (או יותר נכון, ביטויים) שהגולשים מחפשים אותם בגוגל כדי למצוא תכנים רלוונטיים. לדוגמה, אצל רופאי שיניים הגולשים יכולים לחפש בגוגל מושגים כמו "שיקום הפה", "רופא שיניים בראשון לציון", או אפילו ביטויים יותר רחבים כמו "כואבת לי השן כבר חצי שנה, מה עושים?"

איך מבצעים מחקר מילות מפתח איכותי, וממה חשוב להימנע?

בגישה שלי, אפשר לחלק את מילות המפתח לכמה סוגים עיקריים, כאשר יש סוג מסוים שהוא יותר רווחי מאחרים בדרך כלל. בתוכנת חקר המתחרים Semrush, נוהגים לפצל את מילות המפתח על פי כוונת המחפש (Keyword Intent) כדי לאתר מילות מפתח בקטגוריות המשתלמות יותר. ואלו הקטגוריות:

גולשים שמעוניינים לקבל מידע – סוג הגולשים הזה מאפיין בעיקר את הגולשים שמחפשים לקרוא תוכן ולא בהכרח לבצע רכישה או להשאיר פרטים. אלו יכולים להיות חיפושים כמו: "כמה זמן לוקח לבצע השתלה?" או אפילו אפשר ללכת על הסוג הפשוט יותר כמו "שן כואבת". מי שמחפש "שן כואבת" לא רוצה בבירור לראות רופא, אלא לפעמים מחפש רק לקרוא מה עושים במקרה כזה ומה משמעות הכאב. זה מצוין בתור אסטרטגיה ארוכת טווח.
גולשים שמחפשים את שם המותג – אלו גולשים שמחפשים את שם העסק שלכם כדי להגיע אליכם ישירות, אין צורך להרחיב, רק תדאגו שתהיו מדורגים בסוג הביטוי הזה במקום הראשון – גם כשמחפשים את השם שלכם בכל מיני הטיות (לדוג': רופאה בשם ד"ר נועה כהן, לעתים יחפשו בתור "נועה כהן", "נועה כהן שיניים" ועוד).
גולשים עם כוונת רכישה מיידית – אלו הגולשים שמעוניינים לרכוש מכם מוצר/שירות כאן ועכשיו. קצת קשה לחשוב כאן על דוגמה מעולמות רפואת השיניים, אבל הכוונה היא לחיפושים כמו "אייפון 15 לרכישה".
גולשים עם כוונת רכישה כללית – זהו הסוג שעליו אני הייתי ממליץ להתמקד באתרים חדשים, אם אתם רוצים להשיג את מירב התוצאות מהאתר שלכם. אלו אנשים שמחפשים ספקי שירות/עסקים שמוכרים את המוצר שאתם מוכרים – או במקרה שלכם, טיפולי שיניים. אנשים מהקטגוריה הזו, מחפשים פשוטו כמשמעו את השם של המוצר/השירות, לדוגמה: "טיפולי שיניים בראשון לציון", "התקנת כתרים למבוגרים", "כתר זמני" ועוד.

ההשפעה של מחקר מילות מפתח על אחוזי ההמרה בעמוד

לא כל קטגוריה של מילות מפתח שווה לקטגוריות האחרות. כמו שכתבתי, אם אתם באמת רוצים שהאתר ישתלם עבורכם כלכלית, עדיף לכם – לטובתכם, ללכת קודם כל על מילות המפתח בעלות כוונת הרכישה הכללית.

בכל דף באתר שלכם, אחוזי ההמרה נעים בין 1% ויכולים להגיע גם ל-14%(!) בהתאם למילת המפתח שהגולש מחפש. כן כן, זה אומר שעל כל 100 כניסות לאתר שלכם יהיו 14 אנשים שישאירו פרטים. זאת בהנחה שהדף מעניק חוויה טובה, ומושך את הגולשים ברמה הפסיכולוגית להשאיר את פרטיהם – שזו גם סוגייה בפני עצמה, מפאת קוצר השורות לא ניכנס אליה כאן.

בדפים עם מילות מפתח בעלות כוונת רכישה חלשה יחסית (לא ביטויים כמו "רופא שיניים בראשון לציון", שבהם ברור שהגולש מחפש רופא שיניים כאן ועכשיו), אחוז ההמרה יכול להיות 1%. רגע לפני שאתם אומרים:

"אז בוא נשתמש רק במילות המפתח שמניבות 14% המרה, לא?"

אז זהו, שזה לא שחור ולבן. אפשר ורצוי לגוון את האסטרטגיה שלכם. היתרון של ביטויים יותר חזקים, הוא שבדרך כלל יש בהם פחות תחרות, מה שמאפשר לכם כאתרים חדשים להיות מדורגים בהם בקלות רבה יותר. כך, תוכלו אולי להעביר 1% מהגולשים להשארות פרטים, אבל במקום 50 גולשים, תוכלו לקבל תנועה של 1000 גולשים. זה משמעותי מאוד.

לכן, אני אישית דוגל ב-SEO באסטרטגיה של "פיזור סיכונים", ממש כמו בהשקעות. אל תשימו את כל הביצים בסל אחד.

יש לנו מילות מפתח? רגע… צריך לבדוק אותן.

כדי לדעת האם ביטוי מסוים הוא טוב עבורנו או לא, נצטרך לבדוק אותו. כבר כתבתי על כך בהרחבה במאמר אחר שנקרא מחקר מילות מפתח. ניתן לעשות זאת באמצעות הכלי הבסיסי של גוגל – ה-Keyword Planner, וניתן גם לעשות זאת עם תוכנות חינמיות אחרות כמו הכלי החינמי של Ahrefs או Ubersuggest שעולה 20$ בחודש ועוד. המדדים העיקריים שתצטרכו לאתר הם נפח החיפוש והתחרותיות – באתרים חדשים, תשאפו לביטויים עם נפח חיפוש בינוני (100-300) או נמוך (10-100) ותחרות נמוכה, כדי שיהיה לכם קל לראות את העלייה במיקומים ולקבל מוטיבציה שזה עובד והנה כבר שומעים את הלידים! (וגם כי זה באמת עובד, אתם לא מדמיינים 💰)

אסטרטגיית קישורים פנימיים בקידום רופאי שיניים

אחרי שיצרתם את מחקר מילות המפתח וארגנתם את המידע בקובץ אקסל, אתם אמורים לקבל את המסמך הבא:

איך מבצעים מחקר מילות מפתח?
איך מבצעים מחקר מילות מפתח?

 

עכשיו, השלב הבא הוא לקחת את המחקר, לפתוח גיליון נוסף ולקרוא לו "קישורים פנימיים". בגיליון הקישורים, מה שאני רוצה שתעשו זה תיקחו את כל מילות המפתח ותתחילו לסדר אותן לפי רמת הקושי. ממילות המפתח הקשות ביותר אנחנו נכין עמודים שלהם נקרא "Pillar Pages" או בעברית: עמודי תווך.
*למרות שתודו שבאנגלית נשמע יותר טוב.

מה זה PILLAR PAGES
מהם Pillar Pages? / מקור: Semrush

בחרו 3-4 ביטויי מפתח כאלה, שהם קשים במיוחד ואתם רוצים להיות מדורגים בהם – מה שבדרך כלל בא ביחד, ורשמו אותם בצד ימין של הטבלה.

וככה זה אמור להיראות בסוף:

קישורים פנימיים

אכפת לנו שתצליחו.

בואו נשוחח 10-15 דקות, ותקבלו דוח קצר ופרקטי לשיפור האתר שלכם:

אז מהי אסטרטגיית קישורים פנימיים בקידום רופאי שיניים?

אסטרטגיית קישורים פנימיים נועדה בסוף, כדי לסמן לגוגל במה אתם מומחים. תחשבו על זה שאם עכשיו אני אבוא אליכם למרפאה ותתחילו לדבר איתי על החיים, סביר להניח שמתישהו אני אדבר איתכם על קידום אורגני או על דברים אחרים שאני אוהב – זה בהנחה שאני אצליח לדבר תוך כדי הטיפול. גם אתם, סביר להניח תעשו את אותו הדבר. שימו לב לשיחות שלכם עם אנשים אחרים במהלך היום, על מה אתם מדברים ברוב השיחות? סביר להניח שחלק גדול מהשיחה היא על דברים שאתם אוהבים או טובים בהם.

בדיוק ככה זה גם עובד בגוגל, אם אתם חותרים כל הזמן לדבר על נושא מסוים באתר שלכם, או בשפה של גוגל "מפנים אליו קישורים", גוגל מבין שבזה אתם מומחים או שאת הנושא הזה אתם רוצים לחזק. במילים אחרות, זה עוזר לכם לחזק את אותו הנושא – על אחת כמה וכמה אם בחרתם לשים את אותו הנושא בתפריט העליון של האתר (ה-Header) או בתפריט שבתחתית העמוד (ה-Footer).

לכן, חשוב לתכנן את הקישורים הפנימיים כך שכמעט כל מאמר באתר שלכם יפנה לדפים עם הביטויים הקשים, אלו שאתם רוצים להופיע בהם.

די לתכנן, תתחילו לעבוד!

אוקיי, אני יודע שלזה חיכיתם. השלב הבא הוא השלב הכיף. עכשיו, אתם לוקחים את הקישורים הפנימיים באתר שלכם והופכים אותם לתכנים – למאמרים או דפי תוכן שיופיעו באתר שלכם, כי הם אלו שיופיעו בגוגל כשהמשתמש יחפש את מילת המפתח שבה התכוונתם להתמקד. אבל רגע לפני שאתם יוצרים את התכנים, אני אישית ממליץ לכם לתכנן אותם בטבלה מסודרת, בגיליון שיופיע לצד הקישורים הפנימיים. זה כדי למנוע טעויות, ולקבל ודאות לגבי מתי עולה כל מאמר לאתר.

לצד התכנים שעולים באתר, חשוב לתכנן גם את התכנים שעולים מחוץ לאתר. אלו נקראים בשפה המקצועית "קישורים חיצוניים" או "עבודת OffSite על האתר". בלי זה, לפחות בתחילת דרכו של האתר לא ניתן להתקדם בצורה משמעותית. זה נושא שרק לו אפשר להקדיש מאמר בנפרד, אבל חשוב שתדעו שזה גם חלק מהתהליך וקחו זאת בחשבון.

אופטימיזציה שוטפת לאתר

עכשיו, יש לכם תכנים עם קישורים פנימיים באתר ויש לכם מחקר מילות מפתח – אז מה נשאר? אופטימיזציה שוטפת. בשלב הזה, למעשה מתבצעת העבודה השוטפת על האתר – אתם עוקבים אחרי המיקומים, ומשפרים את התוכן באתר שלכם כל פעם מחדש כדי שיתאים למעל 200 הפרמטרים המרכזיים שגוגל שופט לפיהם דפי תוכן ברשת. רואים מה עובד ומה לא, ועובדים באופן שוטף כדי להביא את האתר למקומות הראשונים בדף תוצאות החיפוש.

וואו, לסכם את כל תהליך הקידום לרופאי שיניים במאמר אחד קצר זה לא דבר פשוט – אבל עברנו על הכל, מה שנקרא "סתמנו את החורים" בהצלחה, ועכשיו כל מה שנשאר הוא לצאת לדרך ולייצר יותר לקוחות מהאתר שלכם!

אכפת לנו שתצליחו.

בואו נשוחח 10-15 דקות, ותקבלו דוח קצר ופרקטי לשיפור האתר שלכם:

עומר לייבנזון - מנכ"ל לייבזון דיגיטל

מקדם אתרים אורגני עם למעלה מ- 6 שנות ניסיון בעולמות השיווק והתוכן. אתגרים חדשים הם הדבר שהכי מדליק אותי ביומיום, בזמני הפנוי אוהב לנגן ולטייל בעולם.

מחירון קידום אתרים אורגני

השאירו פרטים
ואנחנו כבר נדאג לשאר:

מאמרים שכתבנו בנושא

השאירו פרטים ואנחנו כבר נדאג לשאר: